Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/naszek/public_html/library/Zend/Cache/Backend.php on line 66
SPKiO - MojeKaczory.pl

mojeżabostowo.pl

Podziel się wspomnieniami z kolonii w Żabostowie

 

Na adres:  redakcja@mojekaczory.pl przyszedł list.

Witam!
Chciałbym się dowiedzieć, czy zamierzacie Państwo zająć się kiedyś tematyką ośrodka kolonijnego w Żabostowie. Jak pamiętam z lat 70. XX w., przyjeżdżało tam corocznie tak wiele dzieci i kadry wychowawczej, przez co obiekt ten w fenomenalny sposób tętnił życiem. Z tym miejscem łączą mnie bardzo miłe i nostalgiczne wspomnienia i nie ukrywam, że byłoby wielce frapującym móc dowiedzieć się coś więcej, pooglądać stare zdjęcia itp.
Pozdrawiam.
Marek Idziak, Swarzędz

[Marek Idziak wyraził zgodę na udostępnienie swoich danych.]


Zainspirowani listem Pana Marka Idziaka  prosimy  uczestników kolonii w Żabostowie o nadsyłanie wspomnień.
Trzeba tylko usiąść i zacząć pisać: na papierze, w komputerze - medium jest tylko narzędziem. Gorąco zachęcamy.  Doświadczenie piszących wspomnienia pokazuje, że wraz z pisaniem wracają informacje z przeszłości.
Nawet kilka zdań przesłanych do nas wzbogaci opis Żabostowa, którego sama nazwa  brzmi jak
miłe wspomnienie lata. Ważny jest każdy szczegół. Jak wyglądał kolonijny dzień, posiłki, apele, noclegi, kolonijne zwyczaje, czas wolny, wycieczki itd. Nazwiska uczestników i opiekunów. Te szczegóły mogą złożyć się na mozaikę pokazującą nasze  Żabostowo. A może odżyją kolonijne znajomości i przyjaźnie...
Bardzo cenne są wszelkie fotografie, nawet te z pozoru nieatrakcyjne.


Wspomnienia w formie listów „papierowych” prosimy nadsyłać na adres:

Stowarzyszenie Przyjaciół Kaczor i Okolic
ul. Chodzieska 17,
64-810 Kaczory

Wspomnienia  w formie cyfrowej na  redakcja@mojekaczory.pl

Telefon kontaktowy:  510 604 415

Konkurs

Podziel się z nami swoimi starymi zdjęciami

Czekam na wasze stare zdjęcia, którymi moglibyście się z nami podzielić. Poszukaj zdjęcia i prześlij do nas, my klika najciekaszyszych znalezisk nagrodzimy.

Czytaj więcej...