Nabożeństwo Majowe przy figurze NMP Kaczorach.

Powrót tradycji

W roku 2015, z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Kaczor i Okolic, odnowiona została w Kaczorach figura Najświętszej Maryi Panny i jej otoczenie.
Odnowioną figurę poświęcono w czasie Nabożeństwa Majowego 31 maja tegoż roku. W następnych latach nabożeństwo przy figurze odbywało się, przy licznym udziale wiernych, w jednym z ostatnich dni majowych.
W latach 2020 i 2021., wskutek zakazów sanitarnych spowodowanych epidemią, nabożeństwa odbyć się nie mogły. Członkowie Stowarzyszenia uczestniczyli  w rocznicowym nabożeństwie w kościele. Stąd przechodzili pod figurę, gdzie wspólnie się modlili.
W roku 2022 wróciło rocznicowe Nabożeństwo Majowe przy figurze Najświętszej Maryi Panny. 28 maja, pod przewodnictwem ks. Proboszcza Andrzeja Czerwińskiego, nie zrażona chłodną aurą grupa wiernych oddala cześć Matce Bożej. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, po śpiewanej  Litanii Loretańskiej, odmówiono dziesiątkę różańca i odśpiewano suplikację Święty Boże, Święty Mocny.  O godz. 21.00 zabrzmiał Apel Jasnogórski. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło nabożeństwo.
Dziękujemy ks. Andrzejowi Czerwińskiemu za przewodzenie modlitwom, Panu organiście i osobom z zespołu śpiewaczego za oprawę muzyczną i wokalną, Dyrekcji, pracownikom i uczniom Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Kaczorach za pomoc w przygotowaniu nabożeństwa.
Przybyłym mieszkańcom Kaczor dziękujemy za wspólną modlitwę.Fotografie: Bogdan Lach

Konkurs

Podziel się z nami swoimi starymi zdjęciami

Czekam na wasze stare zdjęcia, którymi moglibyście się z nami podzielić. Poszukaj zdjęcia i prześlij do nas, my klika najciekaszyszych znalezisk nagrodzimy.

Czytaj więcej...