„Lato, lato, lato czeka...”

Piknik na powitanie lata

Przed rokiem kaczorski piknik nad stawem za torami odbył się w maju, w Zielone  Świątki (19.5.2013). Tegoroczny, przygotowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Kaczor i Okolic oraz Radę Sołecką w Kaczorach,  został zaplanowany jako piknik na powitanie lata i obył się w niedzielę, 22 czerwca 2014 r.
Poprzednie dni były chłodne i pełne deszczu. Osoby przygotowujące imprezę z niepokojem śledziły prognozy pogody. W niedzielę rano jeszcze trochę padało, więc trzeba było używać kaloszy, żeby instalować namioty, nagłośnienie, sprzęt itd. A potem z każdą minutą aura poprawiała się. W godzinie rozpoczęcia pikniku panowało już w pełni lato, ciepłe, nie upalne, ale słoneczne.

Przy wejściu na przybyłych gości czekała kawa, herbata, wielkie pajdy chleba ze smalcem i dorodne placki. Nieco dalej częstowano pieczonymi kiełbaskami. Dzieci chętnie raczyły się znaną z dawnych lat czerwoną (także pomarańczową) oranżadą i watą cukrową. Były też atrakcje pozwalające na rozruszanie się młodszych i starszych: przeciąganie liny, łowienie rybek, skakanki i ringo oraz… piła typu „moja twoja”: można było wypróbować swe siły i umiejętności w przeżynaniu pnia.
Niespodzianką był występ znanych już kaczorskiej społeczności młodych piosenkarzy. Byli to: Marta Piosik (uczennica kaczorskiego Gimnazjum) i Kacper Gruntkowski (dawny mieszkaniec Kaczor, uczeń szkoły średniej).

 

 

                                         

Konkurs

Podziel się z nami swoimi starymi zdjęciami

Czekam na wasze stare zdjęcia, którymi moglibyście się z nami podzielić. Poszukaj zdjęcia i prześlij do nas, my klika najciekaszyszych znalezisk nagrodzimy.

Czytaj więcej...