Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/naszek/public_html/library/Zend/Cache/Backend.php on line 66
SPKiO - MojeKaczory.pl

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczorch

W 2013 r. przypada kilka rocznic, które wyznaczają miejsce Kaczor w historii, określają tożsamość mieszkańców miejscowości i jednocześnie budują świadomość ich zakorzenienia w małej Ojczyźnie.
Pierwszą rocznicą jest 500-lecie Kaczor (1513), drugą 100-rocznica poświęcenia kościoła przez ewangelików (1913) - obecnie kościół pw. św. Andrzeja Boboli. Trzeci jubileusz dotyczy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczorach, która kontynuuje służbę straży pożarnej powstałej w 1923 r.
Przypadająca w 2013 r. 90-rocznica straży pożarnej w Kaczorach, która pełni słuzbę pod hasłem Bogu na chwałę, ludziom na ratunek, stała się inspiracją do powstania Komitetu Fundacji Sztandaru dla OSP Kaczory. Przewodniczącym Komitetu jest Henryk Kalka, członkami: Aleksandra Wienke, Anita Golla, Ryszard Grzelak, Florian Kledzik, Jan Twardowski, Kazimierz Załachowski, Jarosław Goldberg, Mieczysław Bilejczyk.
[W innych miejscowościach Gminy Kaczory: straż pożarna w Morzewie została powołana w 1920 r., w Zelgniewie i Prawomyślu w 1926 r., w Dziembowie w 1942 r.]

Konkurs

Podziel się z nami swoimi starymi zdjęciami

Czekam na wasze stare zdjęcia, którymi moglibyście się z nami podzielić. Poszukaj zdjęcia i prześlij do nas, my klika najciekaszyszych znalezisk nagrodzimy.

Czytaj więcej...