Nabożeństwo Majowe przy figurze NMP Kaczorach.

Dzień Matki z Maryją

W roku 2015, z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Kaczor i Okolic, odnowiona została w Kaczorach figura Najświętszej Maryi Panny i jej otoczenie.
Odnowioną figurę poświęcono w czasie Nabożeństwa Majowego 31 maja tegoż roku. Teraz, corocznie,  nabożeństwo przy figurze odbywa się w jeden z ostatnich dni majowych. W roku 2023 odbyło się ono 26 maja, w Dzień Matki, pod przewodnictwem ks. Proboszcza Andrzeja Czerwińskiego.
Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, po śpiewanej  Litanii Loretańskiej, odmówiono dziesiątkę różańca. O godz. 21.00 zabrzmiał Apel Jasnogórski. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło nabożeństwo.
Dziękujemy ks. Andrzejowi Czerwińskiemu za przewodzenie modlitwom, panu organiście Tomaszowi Dereszowi  i osobom z zespołu śpiewaczego za oprawę muzyczną i wokalną, Dyrekcji, pracownikom i uczniom Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Kaczorach za pomoc w przygotowaniu nabożeństwa. Panu Marcinowi Markiewiczowi dziękujemy za wykonanie przy figurze prac konserwatorskich.
Przybyłym mieszkańcom Kaczor dziękujemy za wspólną modlitwę.

/258; 445/Fotografie: Bogdan Lach

/258; 445/

Konkurs

Podziel się z nami swoimi starymi zdjęciami

Czekam na wasze stare zdjęcia, którymi moglibyście się z nami podzielić. Poszukaj zdjęcia i prześlij do nas, my klika najciekaszyszych znalezisk nagrodzimy.

Czytaj więcej...