Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/naszek/public_html/library/Zend/Cache/Backend.php on line 66
SPKiO - MojeKaczory.pl

My też #sprzątaMy

Razem #sprzątamy polskie lasy

Każdego roku leśnicy usuwają z lasów w całej Polsce tyle śmieci, że wypełniłyby one ponad 1 000 (tysiąc !) wagonów kolejowych. Na usuwanie śmieci Lasy Państwowe wydają prawie 20 mln zł rocznie.
20 września 2019 r. członkowie SPKiO włączyli się do akcji #sprzątaMy,  która objęła   każde z 430 nadleśnictw w kraju.  Akcja #sprzątaMy w Nadleśnictwie Kaczory  odbyła się w kilku miejscach  terenów leśnych na granicy z jeziorami oraz trasami turystycznymi.
My razem z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej w Kaczorach, członkami Koła PZW Kaczory oraz pracownikami Nadleśnictwa Kaczory zbieraliśmy śmieci wokół jeziora Kopcze.  Na zakończenie Nadleśnictwo Kaczory przygotowało ognisko.   
Na co dzień możemy pomagać naszym lasom i dbać o nie, choćby biorąc udział w zapoczątkowanej przez Lasy Państwowe akcji #Zabierz5zLasu: podczas wizyty w lesie zbierz i wynieś z niego przynajmniej pięć śmieci, pochwal się tym w mediach społecznościowych i zachęć znajomych.
Więcej informacji na:
https://www.facebook.com/LasyPanstwowe/posts/10156610703612630/   


Fotografie: Marian Encminger

Konkurs

Podziel się z nami swoimi starymi zdjęciami

Czekam na wasze stare zdjęcia, którymi moglibyście się z nami podzielić. Poszukaj zdjęcia i prześlij do nas, my klika najciekaszyszych znalezisk nagrodzimy.

Czytaj więcej...