Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/naszek/public_html/library/Zend/Cache/Backend.php on line 66
SPKiO - MojeKaczory.pl

Kolej Wschodnia (Ostbahn) - ilustracje z 1851 r.

Obiekty kolejowe: Rzadkowo, Osiek, Piła, Białośliwie, Miasteczko Kraj. ....

SPKiO otrzymało list:
Dzień dobry,
jestem współautorem książki dotyczącej akwarel Eduarda Gaertnera z 1851 r., przedstawiających obiekty oddanej wówczas do użytku Kolei Wschodniej (Ostbahnu). W książce po raz pierwszy znajdą się reprodukcje wszystkich 14 akwarel namalowanych przez Gaertnera, w tym z Krzyża, Wielenia, Trzcianki, Piły, Rzadkowa, Miasteczka Krajeńskiego, Białośliwia, Osieka, Nakła, Bydgoszczy i okolic Terespola Pomorskiego. Książkę wydajemy samodzielnie i obecnie gromadzimy fundusze na pokrycie części kosztów druku. Biorąc udział w zbiórce na portalu https://polakpotrafi.pl/projekt/kolej-wschodnia można stać się posiadaczem książki. Druk książki planujemy na przełom stycznia i lutego 2018.
Tylko do 8 stycznia można stać się posiadaczem książki za 60 zł (w przypadku odbioru osobistego), po wydrukowaniu książka będzie droższa. Nie wiem, czy informacja o książce i prowadzonej zbiórce dotarła już do mieszkańców Kaczor i okolic. Jeśli nie, będę wdzięczny za jej  rozpowszechnienie.
Wpłat można też dokonywać na konto udostępnione przez portal Dawna Piła: http://www.forum.dawna.pila.pl/viewtopic.php?f=14&t=1846&p=33778#p33778 lub gotówkowo - w Muzeum Staszica, po wcześniejszym kontakcie ze  współautorem książki - Maciejem Usurskim (maciej.uski@wp.pl).
(...) Zapraszam również na  facebookową stronę naszej książki: https://web.facebook.com/OstbahnGaertnera

Pozdrawiam,
Rafał Ruta

 

Konkurs

Podziel się z nami swoimi starymi zdjęciami

Czekam na wasze stare zdjęcia, którymi moglibyście się z nami podzielić. Poszukaj zdjęcia i prześlij do nas, my klika najciekaszyszych znalezisk nagrodzimy.

Czytaj więcej...