Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/naszek/public_html/library/Zend/Cache/Backend.php on line 66
SPKiO - MojeKaczory.pl

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaczorach tworzą Cyfrową Encyklopedię Wielkopolan

Opracują biogramy wybitnych mieszkańców gminy Kaczory

Zespoły uczniów z 226 wielkopolskich szkół podstawowych stworzą Cyfrową Encyklopedię Wielkopolan w ramach projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”. Jest wśród nich Szkoła Podstawowa w Kaczorach.
Przedsięwzięciu patronują  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu i Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej.


O istocie CDEW pisze Zofia Borowczyk,  uczennica Szkoły Podstawowej w  Kaczorach, uczestniczka projektu:

W roku szkolnym 2013/2014 włączyliśmy się do realizacji projektu ,,eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”. Utworzyliśmy dwa zespoły uczniowskie, które pod kierunkiem naszych nauczycieli zrealizują konkretne zadania. Naszym celem jest odnalezienie najciekawszych i najwybitniejszych mieszkańców gminy, żyjących i nieżyjących. Będziemy poszukiwać informacji, prowadzić badania, przeprowadzać wywiady. Postaramy się jak najlepiej stworzyć autorski wpis multimedialny. Tym samym przyczynimy się do powstania Encyklopedii Wielkopolan.

                                                                                                     Zofia  Borowczyk


W Szkole Podstawowej w Kaczorach pracują dwie grupy uczniów, którymi kierują nauczyciele Anna Lasecka i Ryszard Forecki.
Stowarzyszenie Przyjaciół Kaczor i Okolic  zostało zaproszone przez uczniów do współpracy.
Uczniowie dokonali już wyboru pierwszych osób, które będą bohaterami „kaczorskiej” zakładki cyfrowej  encyklopedii. Są na etapie uzyskiwania zgody wybranych przez siebie osób i ich rodzin na gromadzenie i publikowanie materiałów tych osób dotyczących.
Praca nad CDEW będzie trwała  do 30 czerwca 2015 roku.
Na stronach SPKiO będziemy z satysfakcją  przedstawiać pracę młodych badaczy historii i teraźniejsszości naszej małej Ojczyzny.
Powodzenia!

Konkurs

Podziel się z nami swoimi starymi zdjęciami

Czekam na wasze stare zdjęcia, którymi moglibyście się z nami podzielić. Poszukaj zdjęcia i prześlij do nas, my klika najciekaszyszych znalezisk nagrodzimy.

Czytaj więcej...